لوله استنلس استیل به علت داشتن مقاومت به خوردگی عالی یکی از پر کاربردترین لوله های مهندسی می باشند.این مقاومت از وجود مقدار قابل توجه کروم در لوله استنلس استیل ناشی میشود. مقدار کم کروم مثلا ۵% مقاومت به خوردگی آهن را افزایش می دهد اما برای رسیدن به لوله زنگ نزن حداقل ۱۲% کروم لازم است. بر اساس این فرض کروم با تشکیل یک لایه اکسید سطحی که لایه های زیرین را از خوردگی محافظت می کند سطح آهن را رویین می سازد برای ایجاد این لایه محافظ سطح لوله زنگ نزن باید در تماس با عوامل اکسید کننده باشد.

برای خرید لوله استنلس استیل با ما تماس بگیرید 02166307384

الف) A312-TP304 : برای خطوط آب سختی گیری شده و هوای فشرده ابزار دقیق و سرویس
ب) A312-TP316: برای خطوط نمونه گیری
پ) A312-TP317: برای خطوط حاوی آب دریا با قطر نامی ۱۵۰ و کوچکتر

استاندارد ابعاد و ضخامت لوله:
ANSI B36.10: جهت لوله های جوشی یا بدون درز فولادی (Wrought steel)
ANSI B36.19: جهت لوله های فولادی ضد زنگ (Stainless steel)

برای خرید لوله استنلس استیل و اطلاع از قیمت با ما تماس بگیرید 02166307384

استنلس استیل در واقع ترکیب آهن با حداقل ۱۰٫۵ درصد کروم می باشد. در ترکیب استنلس استیل عناصر دیگری نیز مثل نیکل، تیتانیوم، آلومینیوم، مس، نیتروژن، فسفر و سلنیوم نیز با درصد های بسیار کم بکار رفته است. آنچه پیچ و مهره های استنلس استیل ۳۰۴ و ۳۱۶ را از هم متمایز می کند استفاده از عنصر مولیبدنیوم ( مولیبدنیت ) در ترکیب استنلس استیل ۳۱۶ می باشد که مقاومت در برابر خوردگی آن را به میزان قابل توجهی از پیچ و مهره استنلس استیل ۳۰۴ بالاتر می برد.

تصاویر لوله استنلس استیل

لوله استنلس استیل
مقاله لوله استنلس استیل
لوله استنلس استیل
لوله استنلس استیل

برای مشاوره تخصصی , خرید و اطلاع از قیمت ها می توانید با شماره 02166307384 تماس حاصل فرمائید و یا از صفحه تماس با ما تماس بگیرید