ورق استیل ۳۰۴ چیست

ورق استیل ۳۰۴ چیست؟

ورق استیل ۳۰۴ پر کاربرد ترین نوع استیل می باشد .
این آلیاژ از کرم و نیکل و آهن تشکیل شده است. ورق استیل ۳۰۴ از نوع استیل آستنیتی است، لذا خاصیت مغناطیسی نداشته و به استیل نگیر معروف است.
استیل ۳۰۴ در ابعاد گوناگون تولید می شود. این استیل به صورت میله، رول ، لوله و ورق استیل ۳۰۴ موجود است که بیش از ۵۰ درصد از استیل ساخته شده در دنیا را تشکیل می دهد.
مقاومت خوردگی ورق استیل ۳۰۴ از ۳۱۶ کمتر می باشد.همچنین قیمت ورق استیل ۳۰۴ از ورق استیل ۳۱۶ ارزانتر می باشد ورق استیل ۳۰۴ و ورق استیل ۳۰۴L که اصلاح شده آن با حداقل کربن است در صنایع گوناگون مانند نفت و گاز و پتروشیمی ، غذایی مصارف گسترده دارد. ورق استیل ۳۰۴ بیشترین کاربرد را در دماهای بالا و پایین دارد.
استیل ۳۰۴ در انواع گسترده ای از محصولات استیل مانند ورق استیل ۳۰۴ مات و ورق استیل ۳۰۴ براق، ورق استیل ۳۰۴ نگیر در دسترس است.

لیست بروزترین قیمت ورق استیل ۳۰۴ . ورق استیل ۳۰۴ تنها یک فولاد ضد زنگ نیست و برای هرجایی مناسب نیست.
با این حال، درک مشخصات ورق استیل ۳۰۴ یک پایگاه عالی برای مقایسه اعضای خانواده فولاد ضد زنگ آستنیتی و یک پایه عملی برای تعیین مناسب از فولاد ضد زنگ در یک برنامه داده شده را فراهم می کند.
انواع ورق استیل جهت انواع کولرگازی, چیلرسازی, سیستم های سرمایشی و گرمایشی, برجهای خنک کننده, سردخانه ها و …. .  

برای اطلاعات از قیمت و خرید ورق استیل ۳۰۴ با ما تماس بگیرید.

ورق استیل نگیر

ورق استیلی از سری آستنیتی هستند که دارای عنصر نیکل در استیل ۳۰۰ می باشند. ساختار ورق استیل نگیر به گونه ای است که جذب آهنربا نمیشود.
ورق استیل ۳۰۴ عضو خانواده بزرگ ورق های استیل نگیر است که در دو مدل ورق استیل نگیر ۳۰۴ براق و ورق استیل نگیر ۳۰۴ مات تولید می شوند.
ورق های استیل نگیر عضوهایی مانند ورق استیل ۳۰۴ , ورق استیل ۳۱۶ , ۳۲۱ , ورق استیل نسوز و… شامل می شود.

ورق استیل نگیر دارای عنصر کروم بالایی بوده و ورق استیل بگیر این عنصر را کمتر داراست. ویژگی بگیر و نگیر بودن استیل به جهت ویژگی مغناطیسی آن‌ ها می‌ باشد. ورق استیل بگیر دارای ویژگی مغناطیسی بوده و به آهنربا جذب می ‌شود اما استیل نگیر ویژگی مغناطیسی از خود نشان نمی دهد.

برای اطلاعات و خرید استیل ۳۰۴ با کارشناسان ما در پارس فولاد تماس بگیرید. (۰۲۱۶۶۳۰۷۳۸۴)

ویژگی های ورق استیل ۳۰۴

  • ساختار آستنتیی استیل ۳۰۴ قابلیت کشیدگی بدون گسیختگی در ساخت سینک، لوازم آشپزخانه را به آن داده است.
  • فولاد خاصیت ضد خوردگی دارد، اما ورق استیل ۳۰۴ حتی از فولاد هم خاصیت ضد خوردگی بیشتری دارد.
  • این فلز خاصیت گرمایشی و الکتریکی دارد اما خیلی کمتر از کربن این خاصیت ها را در خود جای داده است.
  • ورق استیل ۳۰۴ دارای فرم دهی و قابلیت جوشکاری عالی می باشد.
  • گرید ۳۰۴L نمونه کم کربن استیل ۳۰۴ است که قابلیت جوشکاری و فرم دهی فوق العاده ای دارد. ولی خواص مکانیکی استیل ۳۴۰L نسبت به استیل ۳۰۴ پایین تر می باشد.
  • ورق استیل ۳۰۴ شباهت بسیاری به ورق استیل ۳۱۶ دارد از این رو تشخیص تفاوت ورق استیل ۳۰۴ و ورق استیل ۳۱۶ سخت است .

انواع ورق استیل ۳۰۴

ورق استیل ۳۰۴ براق:

این ورق استیل بسیار پر طرفدار و پر مصرف می‌باشد. این ورق‌ها از طریق پولیش کاری براق و درخشان می‌شوند و در مواقعی که ظاهر کار اهمیت دارد استفاده می‌شوند.

ورق استیل ۳۰۴ خشدار:

بر روی این ورق‌ها خطوطی در جهت‌های مختلف وجود دارد که به دلیل شیارهای موجود آلودگی را نشان نمی‌دهد. این ورق در ساخت جواهرات کاربرد دارد.

ورق استیل مات:

این ورق استحکام بسیار بالایی دارد و در برابر خوردگی نیز مقاوم است اما به دلیل ظاهر ماتی که دارد بیشتر در مصارفی کاربرد دارد که ظاهر چندان حائز اهمیت نباشد.

روش تولید ورق استیل ۳۰۴

برای تولید ورق استیل ۳۰۴ از نورد شمش های استیل در ضخامت های بالا تحت دما و شار بالا استفاده می گردد و در نهایت با رسیدن به ضخامت مطلوب ورق استیل ۳۰۴ مورد نظر به صورت رول و یا شیت فابریک در ابعاد مشخص بسته بندی میگردد.

ورق استیل ۳۰۴ پس از نورد و کشیده و نازک شدن در صورت سفارش مشتری به صورت رول و پس از بسته بندی قابل انتقال میباشد که بیشتر ورق استیل نازک به صورت رول به فروش میرسد .

همچنین ورق استیل ۳۰۴ شباهت بسیاری به ورق استیل ۳۱۶ دارد از این رو درک تفاوت ورق استیل ۳۰۴ و ۳۱۶ برای بسیاری از افراد دشوار است ، اما با وجود همه شباهت ها هرکدام کاربرد و مشخصات خاص خود را دارند و به طور خلاصه اصلی ترین تفاوت آنها در قیمت ورق استیل ۳۰۴ و ۳۱۶ می باشد.

کاربردهای ورق استیل ۳۰۴

با توجه به قابلیت فرم دهی مناسب ورق استیل ۳۰۴ ، از این ورق استیل جهت کاربرد با کشش عمیق نظیر سینک و لوازم آشپزخانه، وان حمام استفاده می شود.

از ورق استیل ۳۰۴ پانچ شده برای ساخت انواع وسایل استفاده شده. ورق استیل ۳۰۴ برای تولید مخازن آبی ، هوای فشرده و خودروسازی مورد استفاده قرار می گیرد .

ورق استیل ۳۰۴ جهت صنایع دارویی ، غذایی و شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد .

ورق استیل ۳۰۴ در صنعت کاربرد های گوناگون دارند و یکی از پرمصرف ترین تجهیزات مورد استفاده در صنایع گاز ، آب ، نفت ، هوا ، پتروشیمی ، نیروگاه ، صنایع غذایی ، دارویی و شیمیایی می باشد .

از دیگر موارد مصرف ورق استیل ۳۰۴ استفاده در سیستم های عایق کاری تصفیه آب و فاضلاب , پکیج های تقطیر, الکل سازی می باشد

فروش ورق استیل ۳۰۴

فروش ورق استیل ۳۰۴ نگیر امکان پذیر می باشد. ورق استیل ۳۰۴ دارای سایش کمی در بین انواع ورق استیل می باشد و مناسب برای استفاده های عمومی می باشد.

انواع دیگری از ورق آلیاژ استیل نیز در اندازه ها و کاربرد های گوناگون وجود دارند که می توانید با توجه به کاربرد خود از آنها استفاده کنید .

این آلیاژ به استیل ۱۸-۸ مشهور است چراکه به دلیل قیمت و تولید مطلوب به عنوان ورقی که در تولید اغلب صنایع کاربرد دارد بکار میرود .

فروش ورق استنلس استیل ۳۰۴٫ در دو نوع ورق استیل ۳۰۴ و ورق استیل ۳۰۴L که به معنی کم کربن LOW CARBON میباشد .

برای اطلاعات و خرید استیل ۳۰۴ با کارشناسان ما در پارس فولاد تماس بگیرید. (۰۲۱۶۶۳۰۷۳۸۴)