ورق استیل ۳۰۴ چیست

ورق استیل 304

ورق استیل 304 پر کاربرد ترین نوع استیل می باشد .
این آلیاژ از کرم و نیکل و آهن تشکیل شده است. ورق استیل 304 از نوع استیل آستنیتی است، به همین دلیل خاصیت مغناطیسی نداشته و به استیل نگیر معروف می باشد.

استیل 304 در ابعاد گوناگون تولید می شود. این استیل به صورت میله، رول ، لوله و ورق استیل 304 موجود است که بیش از 50 درصد از استیل ساخته شده در دنیا را تشکیل می دهد.

مقاومت خوردگی ورق استیل 304 از 316 کمتر می باشد.همچنین قیمت ورق استیل 304 از ورق استیل 316 ارزانتر می باشد ورق استیل 304 و ورق استیل 304L که اصلاح شده آن با حداقل کربن است در صنایع گوناگون مانند نفت و گاز و پتروشیمی ، غذایی مصارف گسترده دارد.

ورق استیل 304 بیشترین کاربرد را در دماهای بالا و پایین دارد.

استیل 304 در انواع گسترده ای از محصولات استیل مانند ورق استیل 304 مات و ورق استیل 304 براق، ورق استیل 304 نگیر در دسترس است.

ورق استیل 304 تنها یک فولاد ضد زنگ نیست و برای هرجایی مناسب نیست.

با این حال، درک مشخصات ورق استیل 304 یک پایگاه عالی برای مقایسه اعضای خانواده فولاد ضد زنگ آستنیتی و یک پایه عملی برای تعیین مناسب از فولاد ضد زنگ در یک برنامه داده شده را فراهم می کند.
انواع ورق استیل جهت انواع کولرگازی, چیلرسازی, سیستم های سرمایشی و گرمایشی, برجهای خنک کننده, سردخانه ها و ….

برای اطلاعات از خرید و قیمت ورق استیل 304 با ما تماس بگیرید.

ورق استیل نگیر

ورق استیلی از سری آستنیتی هستند که دارای عنصر نیکل در استیل 300 می باشند. ساختار ورق استیل نگیر به گونه ای است که جذب آهنربا نمیشود.
ورق استیل 304 عضو خانواده بزرگ ورق های استیل نگیر است که در دو مدل ورق استیل نگیر 304 براق و ورق استیل نگیر 304 مات تولید می شوند.
ورق های استیل نگیر عضوهایی مانند ورق استیل 304 , ورق استیل 316 , 321 , ورق استیل نسوز و… شامل می شود.

تفاوت ورق استیل نگیر با ورق استیل بگیر

ورق استیل نگیر دارای عنصر کروم بالایی بوده و ورق استیل بگیر این عنصر را کمتر داراست.

ویژگی بگیر و نگیر بودن استیل به جهت ویژگی مغناطیسی آن‌ ها می‌ باشد.

ورق استیل بگیر دارای ویژگی مغناطیسی بوده و به آهنربا جذب می ‌شود اما استیل نگیر ویژگی مغناطیسی از خود نشان نمی دهد.

برای اطلاعات و خرید استیل 304 با کارشناسان ما در پارس فولاد تماس بگیرید. (02166307384)

ویژگی های ورق استیل 304

  • ساختار آستنتیی استیل 304 قابلیت کشیدگی بدون گسیختگی در ساخت سینک، لوازم آشپزخانه را به آن داده است.
  • فولاد خاصیت ضد خوردگی دارد، اما ورق استیل 304 حتی از فولاد هم خاصیت ضد خوردگی بیشتری دارد.
  • این فلز خاصیت گرمایشی و الکتریکی دارد اما خیلی کمتر از کربن این خاصیت ها را در خود جای داده است.
  • ورق استیل 304 دارای فرم دهی و قابلیت جوشکاری عالی می باشد.
  • گرید 304L نمونه کم کربن استیل 304 است که قابلیت جوشکاری و فرم دهی فوق العاده ای دارد. ولی خواص مکانیکی استیل 340L نسبت به استیل 304 پایین تر می باشد.
  • ورق استیل ۳۰۴ شباهت بسیاری به ورق استیل 316 دارد از این رو تشخیص تفاوت ورق استیل ۳۰۴ و ورق استیل ۳۱۶ سخت است .

انواع ورق استیل 304

ورق استیل ۳۰۴ براق:

این ورق استیل بسیار پر طرفدار و پر مصرف می‌باشد. این ورق‌ها از طریق پولیش کاری براق و درخشان می‌شوند و در مواقعی که ظاهر کار اهمیت دارد استفاده می‌شوند.

ورق استیل ۳۰۴ خشدار:

بر روی این ورق‌ها خطوطی در جهت‌های مختلف وجود دارد که به دلیل شیارهای موجود آلودگی را نشان نمی‌دهد. این ورق در ساخت جواهرات کاربرد دارد.

ورق استیل مات:

این ورق استحکام بسیار بالایی دارد و در برابر خوردگی نیز مقاوم است اما به دلیل ظاهر ماتی که دارد بیشتر در مصارفی کاربرد دارد که ظاهر چندان حائز اهمیت نباشد.

روش تولید ورق استیل 304

برای تولید ورق استیل 304 از نورد شمش های استیل در ضخامت های بالا تحت دما و شار بالا استفاده می گردد و در نهایت با رسیدن به ضخامت مطلوب ورق استیل 304 مورد نظر به صورت رول و یا شیت فابریک در ابعاد مشخص بسته بندی میگردد.

ورق استیل 304 پس از نورد و کشیده و نازک شدن در صورت سفارش مشتری به صورت رول و پس از بسته بندی قابل انتقال میباشد که بیشتر ورق استیل نازک به صورت رول به فروش میرسد .

همچنین ورق استیل ۳۰۴ شباهت بسیاری به ورق استیل 316 دارد از این رو درک تفاوت ورق استیل ۳۰۴ و ۳۱۶ برای بسیاری از افراد دشوار است ، اما با وجود همه شباهت ها هرکدام کاربرد و مشخصات خاص خود را دارند و به طور خلاصه اصلی ترین تفاوت آنها در قیمت ورق استیل ۳۰۴ و ۳۱۶ می باشد.

کاربردهای ورق استیل 304

با توجه به قابلیت فرم دهی مناسب ورق استیل 304 ، از این ورق استیل جهت کاربرد با کشش عمیق نظیر سینک و لوازم آشپزخانه، وان حمام استفاده می شود.

از ورق استیل 304 پانچ شده برای ساخت انواع وسایل استفاده شده. ورق استیل 304 برای تولید مخازن آبی ، هوای فشرده و خودروسازی مورد استفاده قرار می گیرد .

ورق استیل 304 جهت صنایع دارویی ، غذایی و شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد .

ورق استیل 304 در صنعت کاربرد های گوناگون دارند و یکی از پرمصرف ترین تجهیزات مورد استفاده در صنایع گاز ، آب ، نفت ، هوا ، پتروشیمی ، نیروگاه ، صنایع غذایی ، دارویی و شیمیایی می باشد .

از دیگر موارد مصرف ورق استیل ۳۰۴ استفاده در سیستم های عایق کاری تصفیه آب و فاضلاب , پکیج های تقطیر, الکل سازی می باشد

فروش ورق استیل 304

فروش ورق استیل 304 نگیر امکان پذیر می باشد. ورق استیل 304 دارای سایش کمی در بین انواع ورق استیل می باشد و مناسب برای استفاده های عمومی می باشد.

انواع دیگری از ورق آلیاژ استیل نیز در اندازه ها و کاربرد های گوناگون وجود دارند که می توانید با توجه به کاربرد خود از آنها استفاده کنید .

این آلیاژ به استیل ۱۸-۸ مشهور است چراکه به دلیل قیمت و تولید مطلوب به عنوان ورقی که در تولید اغلب صنایع کاربرد دارد بکار میرود .

فروش ورق استنلس استیل 304. در دو نوع ورق استیل ۳۰۴ و ورق استیل ۳۰۴L که به معنی کم کربن LOW CARBON میباشد .

برای اطلاعات و خرید استیل 304 با کارشناسان ما در پارس فولاد تماس بگیرید.

(02166307384)